22.4 C

Τρίτη σερί νίκη για τον ανεβασμένο Ολυμπιακό Β’, η Παναχαϊκή πήρε τρίποντο στο Αιγάλεω

Για πρώτη φορά στη φετινή Super League 2 ο Ολυμπιακός Β’ πέτυχε τρεις διαδοχικές νίκες. Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα επικράτησε του ΠΑΟ Ρουφ με 1-2 στον Ταύρο κι αναρριχήθηκε στη 10η θέση της βαθμολογίας του Β’ ομίλου.

Οι Ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ στο 36ο λεπτό με ένα φοβερό σουτ του Λιάτσου ενώ στο 56′ ο Πινακάς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Ο ΠΑΟ Ρουφ υπέστη ακόμα μια ήττα παρότι μείωσε στο σκορ με την κεφαλιά του Βενάρδου στο 60ό λεπτό.

Την ίδια ώρα η Παναχαϊκή επέστρεψε στις νίκες μετά από πέντε αγώνες χωρίς νίκη και έχοντας μεσολαβήσει και αφαίρεση τριών βαθμών για οφειλές. Οι Πατρινοί πήραν διπλό στο Αιγάλεω (0-2) με τον Λινάρδο να ανοίγει το σκορ στο 48′ με τρομερό αριστερό βολέ και τον Μπουρλάκη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 67′ με ωραίο διαγώνιο σουτ.