23.5 C

Super League 2: Νίκη με ανατροπή σε 4′ για τον Ολυμπιακό Β’ κόντρα στο Αιγάλεω, ματς… Premier League στο ΠΑΟΚ Β’ – Διαγόρας

Ο Ολυμπιακός Β’ βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι το 83′ στην αναμέτρηση με το Αιγάλεω, ωστόσο μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και να πάρει τελικά τη νίκη με 2-1 χάρη σε τέρματα των Αλγκασίμ Μπα και Βλαχομήτρου.

Οι Πειραιώτες είδαν τον Παπαδούδη να αποκρούει πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το Αιγάλεω να ανοίγει το σκορ στο 50′ με σκόρερ τον Κωστανάσιο. Τελικώς, οι Ερυθρόλευκοι κρατούσαν το καλύτερο για το τέλος και πήραν μία σημαντική νίκη που τους διατηρεί στην 11η θέση του Β’ Ομίλου.

ΜΑΤΣ-ΦΩΤΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ 3-3

Αν και προηγήθηκε 3-0 στις αρχές του β΄ ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ Β΄ παραχώρησε ισοπαλία 3-3 στον Διαγόρα, στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 20ης αγωνιστικής στον Α΄ όμιλο της Super League 2.

Οι Θεσσαλονικείς φάνηκε ότι θα έχουν εύκολο έργο, καθώς άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Δαρέλα και στη συνέχεια πρόσθεσαν ακόμη δύο τέρματα, με τους Παναγιώτου (27΄) και Σπυράκο (52΄). Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν στο τελευταίο ημίωρο και με γκολ των Παραστατίδη (65΄), Μιχόπουλου (74΄) και Λούκιτς (83΄), πήραν έναν ανέλπιστο βαθμό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

ΠΑΟΚ Β΄ – Διαγόρας 3-3