15.9 C

Ολυμπιακός Β’ – Επισκοπή 3-0: Πρώτη νίκη με Μαρίνο μετά την επιστροφή Ιμπαγάσα

Την πρώτη του νίκη μετά την επιστροφή του Αριέλ Ιμπαγάσα στον πάγκο της ομάδας πέτυχε ο Ολυμπιακός Β’, ο οποίος επικράτησε εύκολα με 3-0 της Επισκοπής.

Οι Ερυθρόλευκοι ήταν καλύτεροι από την αρχή μέχρι το τέλος και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκη προσπερνώντας στη βαθμολογία τον σημερινό τους αντίπαλο. Ο Μαρίνος έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ στο 20ο λεπτό. Ενδεικτικό της διάθεσης και της ανωτερότητας της ομάδας του Αριέλ Ιμπαγάσα είναι το γεγονός πως μέχρι τη στιγμή του πρώτου τέρματος είχε καταφέρει να δημιουργήσει 6 τελικές προσπάθειες.

O Ολυμπιακός Β’ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 40′, ο Βλαχομήτρος έκανε το 2-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο στο 57′ ο Μαρίνος, ο οποίος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση έκανε το 3-0.