21.4 C

Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β’ 0-4: Επιστροφή στις νίκες μετά από 3,5 μήνες

Την πρώτη της νίκη μετά από 3,5 μήνες και πρώτη μέσα στο 2023 πέτυχε η ΑΕΚ Β’, που επικράτησε εύκολα με 0-4 απέναντι στον Ηρόδοτο.

Ένα εύκολο μεσημέρι είχε η Ένωση κόντρα στον Ηρόδοτο για την εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής της Super League 2, βάζοντας έτσι τέλος στο αρνητικό σερί των 8 αγώνων χωρίς νίκη.

Οι Κιτρινόμαυροι κυριάρχησαν από την αρχή και με πρωταγωνιστή τον Χριστόπουλο που πέτυχε 2 τέρματα έφτασε εύκολα στην επικράτηση. Το σκορ άνοιξε ο Μπότος μόλις στο 17ο λεπτό, για να έρθει ο Χριστόπουλος 4 λεπτά αργότερα να κάνει το 0-2 με το πρώτο του τέρμα στο παιχνίδι.

Το παιχνίδι κύλησε ήρεμα για αρκετή ώρα, για να τελειώσει οριστικά με ακόμη δύο τέρματα σε ένα τέταρτο. Ο Παρράς στο 60′ έκανε το 0-3 για την ΑΕΚ και ο Χριστόπουλος με το δεύτερο τέρμα του έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το 0-4 στο 75′.