22.5 C

Ζαφειράκης – Ολυμπιακός 23-26: Αυλαία στην κανονική περίοδο με άνετη νίκη στη Νάουσα

Με καλή εμφάνιση και νίκη ολοκλήρωσε ο Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή τις υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Οι Ερυθρόλευκοι πέρασαν από τη Νάουσα επικρατώντας με 23-26 του τοπικού Ζαφειράκη και περιμένουν το ματς Δούκας – ΑΕΚ (26/3), ώστε να δουν αν θα κατακτήσουν την 1η ή τη 2η θέση στην κανονική διάρκεια με την Ένωση να χρειάζεται έναν μόλις βαθμό.

Η ομάδα του Νίκου Γραμματικού πήγε στη Νάουσα χωρίς τους Καραμπουρνιώτη, Νιόκας, Μιχαηλίδη, Μπάγιο και Παπαδημητρίου και έχτισε μια καλή διαφορά που συντήρησε άνετα από το ημίχρονο για να φτάσει στη νίκη.

Ο Οστρούτσκο σημείωσε έξι τέρματα και ακολούθησαν με τέσσερα οι Γκράτζαν, Παπαβασίλης και Πασσίας. Για τους ηττημένους ο Βαφείδης πέτυχε έξι γκολ.

ZAΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 23-26

ΤΑ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 3-4, 5-6, 6-8, 7-11, 10-12 (ημχ), 12-15, 15-18, 18-20, 20-22, 21-24, 23-26

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Μπουρδάνος, Μπόλας 4, Τσουκαλάς, Τζουβάρας, Θεοδωρόπουλος, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος, Μισαηλίδης 3, Μπιλιούρης, Αποστολίδης 2, Γαλίτης, Μίλοβιτς 3, Λενός, Βαφείδης 6, Τσατσας 2, Λόλας 3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γραμματικός): Κοτανίδης, Βαμβακάρης, Ρούσος, Παπαβασίλης 4, Κουτουλογένης 1, Κανδύλας, Παπαδόπουλος 1, Δομπρής 2, Μπουρζέ, Πασσιάς 4, Μοντόρο, Σλαβούλιτσα 2, Οστρούσκο 6, Γκράτζαν 4, Χάλαρης 3, Μπάουερ