Ο Χρήστος Παππάς έκατσε στον πάγκο του Ολυμπιακού για το ματς με το Λαύριο ως πρώτος λόγω της απουσίας του Γιώργου Μπαρτζώκα που είναι κλινήρης λόγω ίωσης.
Ο συνεργάτης του προπονητή των Ερυθρολεύκων υποστήριξε πως δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο αν θα ταξιδέψει στο Βελιγράδι για το παιχνίδι με την Παρτιζάν ο Γιώργος Μπαρτζώκας.
«Έπρεπε να διαχειριστούμε καταστάσεις, μικροτραυματισμούς, τέλος καλό, όλα νορμάλ», ανέφερε στην ΕΡΤ για το παιχνίδι με το Λαύριο.
Για το αν θα είναι εκείνος ή ο Μπαρτζώκας στον πάγκο κόντρα στην Παρτιζάν: «Θα δούμε, δεν ξέρουμε ακόμη, βασικά έρχεται μία απαιτητική εβδομάδα, με ματς στην EuroLeague και την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ μέσα. Έχουμε παιχνίδια μπροστά μας».