23.3 C

ΠΑΟΚ Β’ – Μακεδονικός 3-3: Ο Δικέφαλος έσωσε τον βαθμό στο 90+3′ σε ένα χορταστικό παιχνίδι

Ο ΠΑΟΚ Β’ γλίτωσε στο τέλος την ήττα από τον Μακεδονικό, σε ένα παιχνίδι που είχε τα πάντα και έληξε τελικά ισόπαλο με 3-3.

Χορταστικό ήταν το ματς ανάμεσα σε ΠΑΟΚ Β’ και Μακεδονικό. Ο Δικέφαλος προηγήθηκε μόλις στο 6ο λεπτό με κεφαλιά του Δαρέλα, με τους ανθρώπους των φιλοξενούμενων να διαμαρτύρονται έντονα για οφσάιντ.

Ο Μακεδονικός κατάφερε να φέρει πριν το τέλος του ημιχρόνου το παιχνίδι στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσουκάνη στο 36′, για να ξαναπάρουν οι Ασπρόμαυροι το προβάδισμα λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 53′ με ωραίο ευθύβολο σουτ του Ζήση Χατζηστραβού.

Οι φιλοξενούμενοι από εκεί και πέρα έφεραν τούμπα το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 2-3 χάρη στο τέρμα του Γκέντσογλου στο 65λεπτο, αλλά και το δεύτερο προσωπικό του Τσουκάνη με νέα εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 81′.

Παρόλα αυτά ο Μακεδονικός δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη, αφού Χατζηστραβός σκόραρε για δεύτερη φορά και αυτός στο παιχνίδι στο 90+3′ και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στον Δικέφαλο που παρέμεινε στη 2η θέση με 26 βαθμούς. Ο Μακεδονικός μετά τον βαθμό αυτόν έφτασε τους 17.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 18/3

ΠΑΟΚ Β’ – Μακεδονικός 3-3 (6′ Δαρέλας, 53′, 90+3′ Χατζηστραβός / 36′, 81′ πεν. Τσουκάνης, 65′ Γκέντσογλου)

Νίκη Βόλου – Παναθηναϊκός Β’ (14:45)

Ηρακλής Λάρισας – Βέροια (14:45)