20.9 C

Ραντνίτσκι – Ολυμπιακός 10-10: Πλήρωσαν το μπλακ άουτ τους οι Ερυθρόλευκοι αλλά έσωσαν τον βαθμό στη Σερβία (hls)

Οι Ερυθρόλευκοι πέταξαν το προβάδισμα των τεσσάρων γκολ του ημιχρόνου αλλά κατάφεραν να φύγουν με τον βαθμό από το Κραγκούγιεβατς χάρη στους Μουρίκη και Φιλίποβιτς στο φινάλε

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από το Κραγκούγιεβατς απέναντι στη Ραντνίτσκι αλλά μπόρεσε τουλάχιστον να κρατήσει τον βαθμό (10-10) της ισοπαλίας.

Οι Ερυθρόλευκοι έκαναν ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκαν με 4-8 αλλά οι Σέρβοι από το τρίτο οκτάλεπτο άρχισαν να βρίσκουν τις λύσεις με επιμέρους 3-0 και να μειώνουν στο γκολ.

Μάλιστα με την έναρξη του τετάρτου βρήκαν άλλα δύο και προηγήθηκαν με 10-8 αλλά στο τέλος ο Μουρίκης και ο Φιλίποβιτς πέτυχαν δύο πολύ σημαντικά γκολ κι έσωσαν τον βαθμό.

Η ομάδα του Ιγκόρ Μιλάνοβιτς βρίσκεται στην 3η θέση με 19 βαθμούς και στο -2 από Προ Ρέκο και Μπαρτσελονέτα.

ΡΑΝΤΝΙΤΣΚΙ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 10-10

ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-5, 2-3, 3-0, 3-2