23.5 C

FA Cup: Η Γιουνάιτεντ καθάρισε στο β’, 3-0 τη Ρέντινγκ του Πολ Ινς

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «ξόδεψε» ένα ημίχρονο με την Ρέντινγκ του παλιού αγαπημένου Πολ Ινς, αλλά στο δεύτερο… σοβαρεύτηκε και με δύο γκολ του Κασεμίρο σε διάστημα πέντε λεπτών (54΄-58΄) κι ένα του Φρεντ (67΄) επιβλήθηκε με 3-1 και προκρίθηκε άνετα στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι φιλοξενούμενοι παρότι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 65΄ (αποβλήθηκε ο Κάρολ με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε πέντε λεπτά) κατάφεραν να μειώσουν στο 72΄ με τον Μπένγκουε.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» σκόραραν και στο πρώτο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 35΄ με τον Μάρκους Ράσφορντ, αλλά το γκολ δε μέτρησε καθώς ο Άγγλος διεθνής επιθετικός βρισκόταν σε θέση οφσάιντ (VAR).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα στη φάση των «32» του Κυπέλλου Αγγλίας:

Μάντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ 1-0

Γουόλσολ-Λέστερ 0-1

Άκρινγκτον-Λιντς 1-3

Σαουθάμπτον-Μπλάκπουλ 2-1

Ίπσουιτς-Μπέρνλι 0-0

Λούτον-Γκρίμσπι 2-2

Σέφιλντ Γουένσντεϊ-Φλίτγουντ Τάουν 1-1

Φούλαμ-Σάντερλαντ 1-1