13.2 C

Σεβίλλη – Έλτσε 3-0: Ξέσπασε στην ουραγό και ανεβαίνει

Μια πολύτιμη νίκη με 3-0 απέναντι στην ουραγό Έλτσε πήρε η Σεβίλλη, η οποία αρχίζει να ανεβάζει στροφές και να παίρνει ανάσα στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι Ανδαλουσιάνοι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα και πέτυχαν τη 2η συνεχόμενη νίκη τους που τους ανεβάζει στη 13η θέση με 21 βαθμούς.

Ο Γιουσέφ εν Νεσίρι άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης και 12 λεπτά αργότερα τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τους γηπεδούχους, αφού ο Μπίγκας αποβλήθηκε και άφησε την Έλτσε με παίκτη λιγότερο στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Ακούνια έκανε το 2-0 δύο λεπτά αργότερα, χωρίς να αφήσει στιγμή ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία. Ο Γιουσέφ εν Νεσίρι έκανε το 3-0 στο 45+4′ τελειώνοντας τη δουλειά και το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια τυπική διαδικασία, με τον ρυθμό να πέφτει και το 3-0 να είναι το τελικό σκορ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 19ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 27/1

Αλμερία – Εσπανιόλ 3-1 (21′ Σουάρεθ, 61′ Λέο Μπαπτιστάο, 77′ Πορτίγιο / 90+3′ Χοσέλου)