19.4 C

Κρεμονέζε – Ίντερ 1-2: Ο Λαουτάρο Μαρτίνες τη γλίτωσε από φιάσκο με την ουραγό (vid)

Η Ίντερ τα βρήκε σκούρα, αλλά χάρη σε δύο γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες ανέτρεψε την κατάσταση και επικράτησε με 1-2 στην έδρα της Κρεμονέζε.

Mε τον Λαουτάρο Μαρτίνες να είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής, οι Νερατζούρι έφτασα στη νίκη και ανέβηκαν στη δεύτερη θέση, έχοντας όμως έναν αγώνα παραπάνω από τη συμπολίτισσα Μίλαν.

Η Κρεμονέζε από την άλλη, αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από ακόμη ένα παιχνίδι και έμεινε με 8 βαθμούς στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν μόλις στο 11ο λεπτό με δυνατό σουτ του Οκερέκε.

Η Ίντερ που δεν ενθουσίασε με την εμφάνιση της, κατάφερε να βρει τον δρόμο προς την ισοφάριση 10 λεπτά αργότερα, όταν ο Λαουτάρο Μαρτίνες πήρε το ριμπάουντ μετά από επέμβαση σε σουτ του Τζέκο και έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Αργεντινός έφερε το παιχνίδι τούμπα στο 65′, όταν μετά από κάθετη πάσα του Τζέκο έπιασε το δυνατό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα για το τελικό 1-2.