15 C

Περιστέρι – Ολυμπιακός 5-10: Εύκολα πριν την Πάτρα με έξι γκολ του Γενηδουνιά

Με μια πολύ κυνική και σοβαρή εμφάνιση, ο Ολυμπιακός δεν έδωσε δικαιώματα στο Περιστέρι και έφτασε σε μια ακόμα νίκη στην Α1 πόλο Ανδρών για τη 2η αγωνιστική της Β’ φάσης (5-10).

Η ομάδα του Ιγκόρ Μιλάνοβιτς προηγήθηκε με 0-4 στην πρώτη περίοδο και πήγε στο ημίχρονο με το προβάδισμα των τεσσάρων τερμάτων για να φτάσει στη νίκη και να ολοκληρώσει έτσι μια δυνατή προετοιμασία ενόψει του Final Four Κυπέλλου στην Πάτρα.

Ο Ντίνος Γενηδουνιάς πέτυχε τα 6 από τα 10 γκολ του Ολυμπιακού στο Περιστέρι και ήταν ο κορυφαίος του αγώνα.

ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 0-4, 1-1, 2-1, 2-4

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μιλάνοβιτς): Ζερδεβάς, Δήμου, Βάμος, Γενηδουνιάς 6, Φουντούλης 2, Γούβης, Μπούσλιε, Μουρίκης 1, Κολόμβος, Γραμματικός, Παπαναστασίου 1, Δαμίγος, Γκίλλας, Λιαντζίρης