22.5 C

Το Περιστέρι προηγείται του Ολυμπιακού στο ημίχρονο, οι φάσεις που ξεχώρισαν (vid)

Το μαχητικό Περιστέρι του Βασίλη Σπανούλη βάζει πολύ δύσκολα στον Ολυμπιακό του Μπαρτζώκα και μάλιστα προηγείται με δύο πόντους (44-42) μετά το πρώτο ημίχρονο στο κλειστό «Α. Παπανδρέου».

Οι Περιστεριώτες βγάζουν μεγαλύτερη ενέργεια στο παρκέ και με εξαιρετική παρουσία σε άμυνα και επίθεση έχουν υψώσει τείχος μπροστά στην τεράστια ποιότητα των Πειραιωτών, που δείχνουν να υστερούν συγκέντρωσης μέχρι τώρα.

Την παράσταση στο α’ μέρος έχουν κλέψει οι νεαροί των γηπεδούχων, με τους Φύτρο και Ζούγρη να παίζουν με μπασκετικό θράσος και να κερδίζουν αρκετούς πόντους.

Από την άλλη, ο Κάνααν μπήκε «ζεστός» στην πρώτη περίοδο αλλά δεν είχε την ανάλογη συνέχεια, με τον Λούντζη να είναι ο πιο δραστήριος παίκτης των Πειραιωτών στα δύο πρώτα δεκάλεπτα.