20.9 C

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Άλλα δύο γκολ κι ένα δοκάρι για τον Δικέφαλο μέσα σε 7′! (vid)

Στον απόλυτο εφιάλτη εξελίχθηκε το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού κόντρα στον ΠΑΟΚ μετά το 0-1 που ήρθε με αυτογκόλ του Ρουμπέν Πέρεθ.

Με τη σέντρα στο δεύτερο μέρος οι Ασπρόμαυροι έφτιαξαν μια υπέροχη συνεργασία με τον Νάρεϊ να δίνει στον Ολιβέιρα κι αυτός στον Κωνσταντέλια που άφησε στον Ζίβκοβιτς ο οποίος έστειλε με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

Στο 52′ η άμυνα του Παναθηναϊκού δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Κωνσταντέλιας έπιασε με τη μία το σουτ για να πετύχει το 0-3.

Ένα λεπτό αργότερα, ο Νέλσον Ολιβέιρα σε σέντρα από τα δεξιά έπιασε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι προκαλώντας τις πρώτες πολύ έντονες αποδοκιμασίες.