16.1 C

Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός: Εκτεταμένη χρήση δακρυγόνων και λιποθυμικά επεισόδια, οπαδός κλώτσησε το ασθενοφόρο!

Η ένταση που υπήρξε πριν τη σέντρα γενικεύτηκε στη διακοπή του ημιχρόνου, με ασθενοφόρο να προσπαθεί να μπει στο γήπεδο για να πάρει έναν άνθρωπο που ήταν αρκετά λεπτά πεσμένος στο χόρτο

Με καθυστέρηση ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Παναθηναϊκό στο Δημοτικό στάδιο Λιβαδειάς.

Πριν από τη σέντρα είχε δημιουργηθεί μεγάλη εστία έντασης με αστυνομικούς και οπαδούς του Παναθηναϊκού, ενώ υπήρξε χρήση δακρυγόνων 200μ. μακριά από το γήπεδο με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί καθυστέρηση στη σέντρα και οι ποδοσφαιριστές να πάνε στα αποδυτήρια.

Στο ημίχρονο του αγώνα με το σκορ στο 0-1, η Αστυνομία έκανε ξανά εκτεταμένη χρήση δακρυγόνων και η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική. Οπαδοί πήδηξαν μέσα στο γήπεδο για να ανασάνουν, ενώ υπήρξαν λιποθυμικά επεισόδια.

Μάλιστα, ασθενοφόρο μπήκε εσπευσμένα στο γήπεδο για να πάρει έναν άνθρωπο που ήταν αναίσθητος στο χορτάρι και εκεί υπήρξε το μεγάλο σκηνικό παράνοιας αφού στη NOVA φάνηκε οπαδός να κλωτσάει την πόρτα του οχήματος!