14.7 C
Athens

Oι αθλητικές μεταδόσεις της Κυριακής (18/12): Η ώρα του μεγάλου τελικού στο Μουντιάλ και All-Star Game στο ΟΑΚΑ

Τέλος τα ψέματα στο Κατάρ: Δείτε ώρα και κανάλι μετάδοσης του μεγάλου τελικού ανάμεσα σε Γαλλία και Αργεντινή αλλά και το τηλεοπτικό πρόγραμμα για το All-Star Game του ΕΣΑΚΕ

Η μεγάλη στιγμή έφτασε. Αργεντινή και Γαλλία μονομαχούν για το «Άγιο Δισκοπότηρο» του παγκοσμίου ποδοσφαίρου σε μία τιτανομαχία Μέσι – Εμπαπέ, γι’ αυτό που περιμέναμε όλοι από τις 20 Νοεμβρίου.

Την ίδια στιγμή, ελληνικό ενδιαφέρον υπάρχει και στο ΟΑΚΑ για το All-Star Game του ΕΣΑΚΕ ανάμεσα σε Team Vezenkov και team Papagiannis.

- Advertisement -
loading...

Αναλυτικά το αθλητικό πρόγραμμα της ημέρας:

10:30 ΕΡΤ Sports 1
Παγκόσμιο πρωτάθλημα 25μ. πισίνας – Μελβούρνη Κολύμβηση

10:45 Eurosport 1
Άλτα Μπάντια 1st run Άνδρες Σκι

11:00 COSMOTE SPORT 9 HD
World Padel Tour Τελικοί Βαρκελώνης

11:00 COSMOTE SPORT 6 HD
Mubadala World Tennis Championship Πλέι οφ ανδρών 3ης θέση

12:15 Eurosport 1
Αλπικό Σκι Σεν Μορίτζ Γυναίκες Σκι

12:55 Eurosport 2
Λε Γκραν Μπορνάν Άνδρες Δίαθλο

13:00 COSMOTE SPORT 6 HD
Mubadala World Tennis Championship τελικός

13:30 COSMOTE SPORT 9 HD
World Padel Tour Τελικοί Βαρκελώνης

13:30 COSMOTE SPORT 1 HD
Λούτον – Μίλγουολ Championship Αγγλίας

13:30 ΕΡΤ3
25ο All Star Game Μπάσκετ

13:30 Eurosport 1
Αλμα με σκι Ένγκελμπεργ Σκι

14:00 COSMOTE SPORT 5 HD
Τενερίφη – Ρεάλ Μαδρίτης ACB Liga Endesa

14:15 Eurosport 2
Αλπικό σκι Αλτα Μπάντα 2nd run Άνδρες Σκι

14:30 ΕΡΤ3 Team
Vezenkov – Team Papagiannis 25ο All Star Game

15:00 COSMOTE SPORT 8 HD
Φλένσμπουργκ – Κίελο LIQUI MOLY Bundesliga

15:00 Novasports 6HD
Τελικός Volleyball Women’s Club World Championship

15:15 Eurosport 1
Λε Γκραν Μπορνάν Γυναίκες Δίαθλο

16:00 Eurosport 1 Home
Nations Series Αγγλικό Οπεν Σνούκερ

17:00 ANT1
Αργεντινή – Γαλλία Τελικός Παγκοσμίου Κυπέλλου

18:00 COSMOTE SPORT 7 HD
Τρεντίνο – Αρμάνι Μιλάνο Lega Basket Serie A

18:30 Eurosport 2
PNC Championship Γκολφ

19:30 COSMOTE SPORT 5 HD
Αναντολού Εφές – Τόφας Turkish Basketball Super League

19:30 ΕΡΤ3
Απόλλων Σμύρνης – Καλαμάτα Super League 2

20:00 COSMOTE SPORT 9 HD
Jacksonville Jaguars – Dallas Cowboys NFL

20:00 Novasports Start
Λεβάντε – Έιμπαρ Β’ Ισπανίας

20:45 Eurosport 1 Home
Nations Series Αγγλικό Οπεν Σνούκερ

21:00 COSMOTE SPORT 8 HD
Μπαρτσελόνα – Μάλαγα ACB Liga Endesa

21:30 Novasports Prime
Τζένοα – Φροζινόνε Serie B

22:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Μπόστον Σέλτικς – Ορλάντο Μάτζικ NBA

23:25 COSMOTE SPORT 9 HD
Tampa Bay Buccaneers – Cincinnati Bengals NFL