22.5 C

ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΕΚ Β’ 3-2: Ο Βουό έδωσε σπουδαία νίκη στους Κρητικούς

Ο ΟΦ Ιεράπετρας ήταν ο μεγάλος νικητής στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ Β’ στην Κρήτη για την 7η αγωνιστική της Super League 2.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό με τον Βουό κι αφού πέντε λεπτά νωρίτερα είχαν δοκάρι σε εκτέλεση πέναλτι του Μούλερ. Η Ένωση ισοφάρισε με κεφαλιά του Κοσίδη στο 42′, με τον Μούλερ να έχει δεύτερο δοκάρι πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος!

Η ομάδα του Διγκόζι ξαναπήρε προβάδισμα στο 54′ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Βουό, ενώ ο Αντερέγκεν στο 64′ έγραψε το 3-1, με την ΑΕΚ Β’ απλώς να μειώνει στο τελικό 3-2 με το δεύτερο τέρμα του Κοσίδη. Οι Κρητικοί έφτασαν κάπως έτσι στους 12 βαθμούς και αναρριχήθηκαν στη βαθμολογία, με τους φιλοξενούμενους να μένουν στους 8.