Λαμία – Καλλιθέα 1-1: Άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς (vid)

ΕΥΘΕΩΣ με τον Γιώργο Χαλά

Και πώς να μην τρελαίνεται ο Δ. Γιαννακόπουλος με το «μέχρι τέλους»;

Ο Mythbuster κατανοεί την αγανάκτηση του Δημήτρη Γιαννακόπουλου και σχολιάζει την οργισμένη απάντησή του στα όσα είπαν για το «μέχρι τέλους» οι αδελφοί Αγγελόπουλοι κατά τη βράβευσή τους από τη ΘΥΡΑ 7

Ο Ολυμπιακός κερδίζει με στυλ και όλοι οι παίκτες του αισθάνονται πιο άνετα

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει απτόητος να... μοιράζει πόνο στην Ευρωλίγκα, βγάζει διαφορετικούς πρωταγωνιστές σχεδόν σε κάθε ματς και το second unit φωνάζει «παρών» την πιο κατάλληλη στιγμή. Γράφει ο Παναγιώτης Γκαραγκάνης

Ολυμπιακός: Ένας έπαινος για τον Βρουσάι

Δεν είναι εύκολο για έναν ποδοσφαιριστή να παίζει όπου του ζητηθεί και ο Μάριος Βρουσάι ανταποκρίθηκε ως αριστερός μπακ σε δύο απαιτητικούς προημιτελικούς Κυπέλλου. Η αμυντική σταθερότητα που επέδειξε και η φάση του 43ου λεπτού στη ρεβάνς

Ο Τζολάκης «μεγάλωσε» και ο ΘΡΥΛΟΣ δεν χαμπάριασε

Ο Ολυμπιακός στάθηκε όρθιος στη Θεσσαλονίκη παρά τη νέα διαιτητική αλητεία εις βάρος του και είδε τον 20χρονο τερματοφύλακά του να μεγαλώνει ποδοσφαιρικά. Γράφει ο Παναγιώτης Γκαραγκάνης

Δοκιμασία χαρακτήρα για τη δουλειά του Μίτσελ και την ομάδα που έχει βελτιώσει

Ο Ολυμπιακός δεν πρέπει να κάνει «εκπτώσεις» στους στόχους του, για αυτό και ο επαναληπτικός προημιτελικός του Κυπέλλου είναι ο πιο σημαντικός αγώνας της τρέχουσας σεζόν. Μέχρι τον επόμενο... Γράφει ο Παναγιώτης Γκαραγκάνης

Όταν ο (αγωνιστικός) χρόνος κυλά εις βάρος σου, δεν μπορείς να ονειρεύεσαι ανατροπές

Ο Γιώργος Χαλάς επισημαίνει ΕΥΘΕΩΣ την τεράστια αδυναμία του Ολυμπιακού στο να βρίσκει νικητήρια γκολ μετά το 60', προσπαθώντας να κατανοήσει αν το πρόβλημα είναι σωματικό, πνευματικό ή και τα δυο μαζί

Αυτή η Athens Kallithea είναι σκληροτράχηλη και θα παίξει την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας στα ίσια!

Η ομάδα των νότιων προαστίων όρθωσε ανάστημα κόντρα στην σαφώς πιο έμπειρη Λαμία του Σάββα Παντελίδη και αν δεν είχε την αμυντική ολιγωρία στο τέλος, τότε θα έφευγε με τη νίκη από τη Φθιώτιδα.

Σε ένα ισορροπημένο ματς με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο, το 1-1 ήταν και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα και διαμορφώθηκε από τα τέρματα των Λουκίνα και Μπεχαράνο στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Μπεχαράνο με άπιαστη κεφαλιά απάντησε στο γκολ του Λουκίνα μετά από υπέροχη ατομική ενέργεια του Ντεμέτριους και κάπως έτσι τα πάντα θα κριθούν στο «Ελ Πάσο» στις αρχές του Γενάρη, καθώς το εισιτήριο για τους «8» έχει θέση μόνο για έναν.

Η Λαμία είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις περισσότερες απειλές στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν έβρισκε τρόπο να κερδίσει τον Πάντο, που κρατούσε με σχετική άνεση το «μηδέν».

Στο δεύτερο ημίχρονο η Athens Kallithea κέρδισε μέτρα στο γήπεδο και έγινε πιο απειλητική χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες με τους Νίλι και Λουκίνα. Τελικά ο δεύτερος έδωσε την λύση στο 80ο λεπτό, όταν με όμορφο τελείωμα έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα και της έδωσε (αρκετές) ελπίδες ενόψει της άκρως ενδιαφέρουσας ρεβάνς στην ιστορική έδρα της Καλλιθέας.

ΛΑΜΙΑ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ 1-1

ΛΑΜΙΑ: Γκαραβέλης, Αντέτζο, Τζανδάρης, Νούνιες, Γιακουμάκης, Μανούσος, Ντε Βινσέντι, Σιμόν, Γκοράνοβ, Τσιλούλης, Κορνέζος

ATHENS KALLITHEA: Πάντος, Μανθάτης, Ευαγγέλου, Τσιντώνης, Νίλι, Καμπρέρα, Κυνηγόπουλος, Καινούργιος, Κολτσίδας, Κωστανάσιος, Ντεμέτριους

Σέλτικς – Λέικερς 125-121: Οι Κέλτες τη νίκη διά χειρός Μπράουν και… διαιτητών (vid)

ΟΙ Κέλτες πήραν στις λεπτομέρειες το ντέρμπι με τους Λέικερς, που όμως έχουν πολλά και δικαιολογημένα παράπονα από τη διαιτησία

Ολυμπιακός – Μακάμπι: Οι λύκοι του Πειραιά και η μαγική ατμόσφαιρα του ΣΕΦ στην παρακάμερα του αγώνα (vid)

Οι πανηγυρισμοί των Αγγελόπουλων στην κερκίδα, η μαγεία του κατάμεστου ΣΕΦ και το τελετουργικό της «αγέλης» του Μπαρτζώκα που κατασπάραξε (και) τη Μακάμπι