22.4 C

Πρώτη νίκη για τον Ολυμπιακό Β’, 2-0 τον ΠΑΟ Ρουφ

Την πρώτη του νίκη στη Super League 2 πανηγύρισε ο Ολυμπιακός Β’ καθώς για την 6η αγωνιστική επιβλήθηκε με 2-0 του ΠΑΟ Ρουφ στο Δημοτικό στάδιο Καλλιθέας «Γρ. Λαμπράκης».

Ο Γιάννης Οκκάς είδε τους παίκτες του για μόλις δεύτερη φορά στη σεζόν και πρώτη εντός έδρας να κρατούν το μηδέν στην άμυνα και να φτάνουν τους πέντε βαθμούς την ώρα που οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο απόλυτο μηδέν μετά από έξι αναμετρήσεις ενώ έχουν και τη χειρότερη άμυνα με 15 γκολ παθητικό.

Οι Ερυθρόλευκοι δημιούργησαν αρκετές καλές στιγμές στο πρώτο μέρος με τον Βοΐλη να είναι αρκετά δραστήριος και να δίνει και την ασίστ στον Κωστή που πλάσαρε για το 1-0 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αλγκασίμ Μπα στο 65′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, παράβαση που υποδείχθηκε σε χέρι του Πανουργιά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ (Οκκάς): Παπαδούδης, Αλγκασίμ Μπα, Αποστολόπουλος (72′ Κεραμίδας), Κουτσίδης, Νταμπό, Μαυρουδής, Μαρίνος (46′ Ιμπαγάσα), Βοΐλης (67′ Βλαχομήτρος), Κατσουλίδης, Κωστή, Χρυσόπουλος.