22.6 C

Νότια Κορέα – Γκάνα: Ο Τσο ισοφάρισε προσωρινά με δύο φοβερά γκολ σε 3′, ο Κούντους έκανε το 2-3 (vid)

Απίθανα πράγματα στην αναμέτρηση της Νότιας Κορέας με την Γκάνα για τη 2η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Μουντιάλ.

Οι Γκανέζοι προηγήθηκαν με 0-2 στο πρώτο μέρος με τα πολύ ωραία γκολ από τον Σαλισού και τον Κούντους ωστόσο οι παίκτες του Πάολο Μπέντο είχαν την απάντηση με δύο πανομοιότυπα γκολ του Τσο σε διάστημα 3′.

Στο 58′ ο Κανγκίν Λι που είχε περάσει στο ματς μόλις ένα λεπτό νωρίτερα τρύπησε από τα αριστερά τον Λάμπτεϊ και σέντραρε για τον Τσο που πρόλαβε τον Σαλισού κι έκανε το 1-2.

Τρία λεπτά αργότερα ξανά από τα αριστερά ο Λι συνεργάστηκε με τον Κιμ Γιν-Σου κι αυτός σέντραρε για τον Τσο που έπιασε απίστευτο άλμα και με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 2-2.

Αλλά και πάλι οι Γκανέζοι χρειάστηκε να εκμεταλλευτούν μια… αναμπουμπούλα στην αντίπαλη άμυνα για να γίνει ο Κούντους κάτοχος της μπάλας και με πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-3 στο 68′!