14.3 C

Ανατροπή σε 1′ και 2/2 για την Καλλιθέα, γκέλα για τον Παναθηναϊκό Β’ κόντρα στον Αλμωπό (hls)

Με μια απίθανη ανατροπή η Καλλιθέα πανηγύρισε το 2/2 στον 2ο όμιλο της Super League 2 καθώς επιβλήθηκε με 2-1 του ΟΦ Ιεράπετρας. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν κόντρα στη ροή του παιχνιδιού στο 17′ με την καρφωτή κεφαλιά του Βουό αλλά η ανατροπή ήρθε προς το φινάλε με δύο γκολ.

Και τα δύο ήρθαν σε διάστημα ενός λεπτού! Στο 83′ ο Μανθάτης με σέντρα από τα δεξιά βρήκε τον Κυνηγόπουλο που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά ενώ ένα λεπτό αργότερα από κλέψιμο κι ακόμα μια σέντρα από τη δεξιά πλευρά ο Λουκίνας έκανε την κίνηση κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1!

Ο 1ος όμιλος ολοκληρώθηκε με τη δεύτερη διαδοχική νίκη της Αναγέννησης Καρδίτσας με 2-0 απέναντι στον Ηρακλή Λάρισας. Ο Δημόπουλος στο πρώτο ημίχρονο και ο Στέφανος Αθανασιάδης στο 80′ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Την ίδια ώρα ο Παναθηναϊκός Β’ έμεινε στο 1-1 με τον Αλμωπό Αριδαίας εντός έδρας και γνώρισε δεύτερη διαδοχική απώλεια βαθμών. Ο Τσιπούρας στο 17′ άνοιξε το σκορ με πλασέ στο τετ α τετ με τον Χριστογεώργο ενώ οι Πράσινοι έσωσαν τον βαθμό χάρη στο διαγώνιο σουτ του Ταβάρες στο 53′.