15 C

Ρόμα – Τορίνο 1-1: Ο Μάτιτς έσωσε τον βαθμό με τρομερό γκολ, αλλά τα προβλήματα παραμένουν (vid)

Βήματα προς τα πίσω κάνει διαρκώς στη Serie A η Ρόμα καθώς έμεινε στο 1-1 με την Τορίνο στο τελευταίο της ματς πριν τη διακοπή του Μουντιάλ, με αποτέλεσμα για τρίτη σερί αγωνιστική να μένει χωρίς τρίποντο.

Η Τορίνο πούλησε… ακριβά το τομάρι της στο Ολίμπικο, κράτησε χωρίς καθαρή ευκαιρία τους γηπεδούχους στο πρώτο μέρος και βρήκε δίχτυα στο 55′ με την κεφαλιά του Λινέτι. Ο Ζοσέ Μουρίνιο έριξε στο ματς τον Πάουλο Ντιμπάλα που επέστρεψε από τον τραυματισμό του – βρίσκεται και στην αποστολή της Αργεντινής – καθώς και τον Μάτιτς (αντί του Μαντί Καμαρά) ο οποίος έμελλε να βρει τη λύση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Ντιμπάλα έπιασε ένα φοβερό σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να φεύγει προς τα πίσω, ο Μάτιτς έπιασε το πλασέ στην κίνηση κι έκανε το 1-1.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 11/11

Έμπολι – Κρεμονέζε 2-0 (46′ Καμπιάτζι, 88′ Παρίζι)

Σάββατο 12/11

Νάπολι – Ουντινέζε 3-2 (15′ Όσιμεν, 31′ Ζιελίνσκι, 58′ Ελμάς / 79′ Νεστορόφσκι, 82′ Σάμαρτζιτς)

Σαμπντόρια – Λέτσε 0-2 ((45+1′ Κολόμπο, 83′ Μπάντα)

Μπολόνια – Σασουόλο 3-0 (30′ Έρμπισον, 50′ Αρναούτοβιτς, 78′ Φέργκιουσον)

Κυριακή 13/11

Αταλάντα – Ίντερ 2-3 (25′ Λούκμαν, 77′ Παλομίνο / 36′, 56′ Τζέκο, 61′ Παλομίνο αυτογκ)

Βερόνα – Σπέτσια 1-2 (30′ Βέρντι / 53′, 69′ Ενζολά)

Μόντσα – Σαλερνιτάνα 3-0 (24′ Αουγκούστο, 35′ Μότα, 74′ πεν. Πεσίνα)

Ρόμα – Τορίνο 1-1 (90+4′ Μάτιτς / 55′ Λινέτι)

Μίλαν – Φιορεντίνα (19:00)

Γιουβέντους – Λάτσιο (21:45)