14.3 C

Παναθηναϊκός Β’ – Απόλλων Λάρισας 5-2: Άνετη πρεμιέρα με πεντάρα για τους Πράσινους

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Super League 2 ο Παναθηναϊκός Β’. Οι Πράσινοι ήταν ανώτεροι σε όλο τον αγώνα με τον Απόλλωνα Λάρισας και πήραν εύκολα τη νίκη με 5-2.

Ο Παναθηναϊκός Β’ μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να πάρει γρήγορα το προβάδισμα. Οι Πράσινοι βρήκαν δύο τέρματα σε μόλις πέντε λεπτά (21′, 26′) με τους Ηλία Μαρτίνη και Ανδρέα Αθανασακόπουλο και πήραν κεφάλι στο σκορ.

Ο Απόλλων Λάρισας κατάφερε να μειώσει προσωρινά με τον Ζαχαράκη στο 47′, αλλά η χαρά του δεν κράτησε πολύ. Οι γηπεδούχοι σκόραραν και πάλι μέσα σε 5′ δύο γκολ καθάρισαν το ματς. Συγκεκριμένα, στο 66′ ο Αυλωνίτης έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ενώ ο Ηλιάδης έκανε το 4-1!

Ο Χρήστος Καλούσης δύο λεπτά αργότερα μείωσε εκ νέου σε 4-2, αλλά ο Απόλλων Λάρισας δεν μπόρεσε να κάνει κάτι περεταίρω. Ο Βλάσης Ανδρικόπουλος στο 90′ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και διαμόρφωσε το τελικό 5-2.