18.9 C

Ligue 1: Έφτυσε αίμα η Παρί κόντρα στην Τρουά, «εγκεφαλικό» για Μαρσέιγ στο Στρασβούργο (hls)

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η Μαρσέιγ φάνηκε ότι θα είχε εύκολο βράδυ στο Στρασβούργο, αλλά μόνο έτσι δεν ήταν… Η Στρασμπούρ, που πασχίζει να απεμπλακεί από τις τελευταίες θέσεις, έκανε την αντεπίθεσή της προς το τέλος του αγώνα, μείωσε στο 76΄ με τον Μοτιμπά κι «έκλεψε» το βαθμό στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γκαμεϊρό.

Νωρίτερα, η Παρί Σεν Ζερμέν ζορίστηκε πολύ περισσότερο του αναμενομένου στο «Παρκ ντε Πρενς» απέναντι στην Τρουά, βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, αλλά η ποιότητα της επιθετικής τριάδας της έκανε τη διαφορά.

Μέσι, Νεϊμάρ και Εμπαπέ πέτυχαν τα γκολ της ανατροπής και η ομάδα του Κριστόφ Γκαλτιέ πήρε δύσκολα τη νίκη με 4-3 και επανέφερε στους πέντε βαθμούς τη διαφορά της από τη δεύτερη Λανς, μετά από 12 αγωνιστικές στη Ligue 1.