Μπαρτζώκας: Κάθε επαφή ήταν φάουλ, δεν μπορούσαμε να παίξουμε άμυνα

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας δεν μπορούσε να αφήσει ασχολίαστη την άκρως εχθρική διαιτησία που είχε ο Ολυμπιακός κόντρα στη Μονακό

Μακάρι το μοναδικό πρόβλημα του Ολυμπιακού μέσα στο 2022 να ήταν ότι δεν «βγήκε» η μεταγραφή του Μαρσέλο. Γράφει ο Παναγιώτης Γκαραγκάνης

Το αχρείαστο «αυτογκόλ» με Άβιλα

Ο Παναγιώτης Γκαραγκάνης γράφει για τα λάθος μηνύματα που στέλνει η απόφαση αποπομπής του Άβιλα από το έμψυχο δυναμικό του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός έχασε τα σέρβις, ο Παναθηναϊκός γύρισε τον διακόπτη

Ο Ολυμπιακός έκανε δώρο ένα σετ από τα 26 χαμένα σέρβις του, έγινε μονοδιάστατος και ξέμεινε από λύσεις ειδικά όταν πιέστηκε από τον Παναθηναϊκό που ανέβηκε με τον Κόβαρ - Γράφει ο Ανδρέας Καταχανάς

Ο άξιος αρχηγός Παπανικολάου και η διαφορά του Κάνααν με τους Πίτερς – Μπολομπόι

Κανένα ματς στην Ευρωλίγκα δεν το έχεις πάρει πριν το παίξεις και ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του. Ο αρχηγός με τα όλα του, Κώστας Παπανικολάου, το μήνυμα στον Κάνααν και η διαφορετική περίπτωση του Αμερικανού σούτινγκ γκαρντ με αυτές των Πίτερς και Μπολομπόι. Γράφει ο Παναγιώτης Γκαραγκάνης

Ολυμπιακός: Το πάθημα να γίνει μάθημα με Βρσάλικο και η ανασυγκρότηση που επιχειρεί ο Μίτσελ

Ο Κροάτης αμυντικός πέρασε και δεν ακούμπησε από τον Ολυμπιακό, καθώς η ευπάθειά του σε τραυματισμούς αποδείχθηκε καθοριστική για το πρόωρο τέλος της συνεργασίας του με τους Ερυθρόλευκους. Γράφει ο Παναγιώτης Γκαραγκάνης

Γιατί δεν «έπιασε» ο Ουί Τζο

Ο Ουί Τζο μπορεί να παρουσίασε κακό πρόσωπο αγωνιστικά στο πρώτο τρίμηνό του στον Ολυμπιακό, αλλά δεν παύει να είναι και ο δεύτερος σκόρερ πίσω από τον Σον στην αποστολή της Νότιας Κορέας για το Μουντιάλ. Γράφει ο Παναγιώτης Γκαραγκάνης

Αιχμές – απολύτως δικαιολογημένες – για τη διαιτησία άφησε ο Γιώργος Μπαρτζώκας μετά την ήττα από τη Μονακό. Ο προπονητής του Ολυμπιακού σημείωσε ότι οι παίκτες του δεν μπορούσαν να παίξουν άμυνα στην τέταρτη περίοδο, καθώς κάθε επαφή δινόταν φάουλ. Επίσης, στάθηκε στο κακό τρίτο δεκάλεπτο της ομάδας του.

Ολυμπιακός – Μονακό 76-81: Εκτέλεση εν ψυχρώ από Τζέιμς, Οκόμπο και διαιτητές

Αναλυτικά:

«Ήμασταν πολύ νευρικοί. Κάναμε πολλά λάθη στο τρίτο δεκάλεπτο και επιτρέψαμε στη Μονακό να πετύχει εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό. Εκεί που είχαμε πάρει μια διαφορά κοντά στους δέκα πόντους, δώσαμε τη δυνατότητα να επιστρέψουν γρήγορα στο ματς. Μετά δεν μπορούσαμε να παίξουμε άμυνα, κάθε επαφή ήταν φάουλ. Έτσι είναι όμως τα πράγματα…», ανέφερε στο flash interview ο προπονητής των νταμπλούχων Ελλάδας.

Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός 82-71: Εκτέλεση από τα 6,75

Ο Ολυμπιακός ήταν διαρκώς μπροστά στο σκορ για 3 περιόδους, αλλά το καταδικαστικό 30-18 στην 4η έφερε τη δεύτερη εκτός έδρας ήττα στη σεζόν - 15/30 τρίποντα οι πρωταθλητές Ευρώπης που είχαν τις λύσεις όταν η μπάλα έκαιγε