21 C

Οι Μάβερικς διέλυσαν τους Γκρίζλις με τον Ντόρσεϊ να είναι εξαιρετικός στα 4′ συμμετοχής του (vid)

Στο 100% ήταν η ευστοχία του Τάιλερ Ντόρσεϊ στα 4' συμμετοχής του κόντρα στο Μέμφις, με τον Έλληνα ομογενή να θυμάται κάτι από τις περσινές του επιδόσεις με τον Ολυμπιακό

Σε σπουδαία βραδιά βρέθηκαν οι Ντάλας Μάβερικς διασύροντας τους Μέμφις Γκρίζλις με 137-96 μετατρέποντας ένα διαφαινόμενο ντέρμπι σε υγιεινό περίπατο.

Πέρα από το σόου του Λούκα Ντόντσιτς με 32 πόντους, 10 ασίστ και 7 ριμπάουντ σε μόλις 30 λεπτά για την πρώτη νίκη των Ντάλας στη σεζόν, οι γηπεδούχοι είδαν και τον «δικό μας» Τάιλερ Ντόρσεϊ να αρπάζει την ευκαιρία από τα μαλλιά στα 4 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ πριν το φινάλε.

Ο Έλληνας ομογενής τελείωσε τον αγώνα έχοντας 9 πόντους με 3/3 δίποντα και 1/1 τρίποντο, ενώ μάζεψε και 2 ριμπάουντ μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα.

Για το Μέμφις ο Τζα Μοράντ ξεχώρισε με 20 πόντους αλλά ήταν απελπιστικά μόνος στην επίθεση.