19.2 C

Γιουβέντους – Έμπολι 4-0: Χτίζει νέο σερί και πλησιάζει απειλητικά την τετράδα (vid)

Η Γιουβέντους στη Serie A φαίνεται να αρχίζει να βρίσκει ξανά τα πατήματά της και χτίζει σερί πανηγυρίζοντας τρίτη διαδοχική νίκη και μάλιστα κρατώντας το μηδέν στα ισάριθμα παιχνίδια.

Η Μεγάλη Κυρία επιβλήθηκε με 4-0 της Έμπολι στο Τορίνο και έφτασε τους 19 βαθμούς πλησιάζοντας – με ματς περισσότερο – στους τρεις την τετράδα. Το γρήγορο γκολ του Κεν απλοποίησε τα πράγματα από το 8ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους μην έχουν πολλές ευκαιρίες για να διεκδικήσουν κάτι.

Στο δεύτερο μέρος παρέλαβε τη… σκυτάλη ο Κουαδράδο. Ο έμπειρος δεξιός μεσοεπιθετικός έβγαλε την ασίστ στο 56′ για την κεφαλιά του ΜακΚένι που έκανε το 2-0, ενώ στη συνέχεια έδωσε έτοιμο γκολ στον Ραμπιό που έκανε το 3-0.

Ο Γάλλος μέσος στις καθυστερήσεις με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και ο Αλέγκρι μπορεί να αισθάνεται κάπως πιο άνετα.