22.5 C

Ρεν – Ναντ 3-0: Κατρακύλα στη Βρετάνη, σε δυσχερή θέση η αντίπαλος του Ολυμπιακού (vid)

Τελειωμό δεν έχει η κατρακύλα της Ναντ που για έκτο σερί ματς στη Ligue 1 έμεινε χωρίς νίκη κι ενώ μετρά μόλις μία στις 10 πρώτες αγωνιστικές. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού ηττήθηκε στη Βρετάνη με κάτω τα χέρια από τη Ρεν (3-0) και βυθίστηκε κι άλλο στην επικίνδυνη ζώνη όντας προτελευταία.

Τα Καναρίνια πραγματοποίησαν μια ακόμα απογοητευτική εμφάνιση και βρίσκονται σε πολύ δύσκολη θέση αφού κινδυνεύουν με υποβιβασμό.

Ο Γκουιρί άνοιξε το σκορ στο 26′ για το 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Ο ίδιος έβγαλε την ασίστ στον Τεριέ στο 80′ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντουέ με την είσοδό του στην αναμέτρηση έπιασε ένα τρομερό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΑΝΤ (Κομπουαρέ): Λαφόντ, Άπια (81′ Κορσιά), Καστελέτο, Παλουά, Μερλέν, Τσιριβέγια, Σισοκό (81′ Γκεσάν), Μουτουσαμί (71′ Γκαναγκό), Μπλας, Σιμόν, Μοχάμεντ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 7/10

Λιόν – Τουλούζ 1-1 (2′ Τετέ / 67′ Ρατάο)

Σάββατο 8/10

Μαρσέιγ – Αζαξιό 1-2 (15′ πεν. Παγιέ / 25′ Οκό, 48′ αυτ. Μπαλέρδι)

Ρεμς – Παρί Σεν Ζερμέν 0-0

Κυριακή 9/10

Μονπελιέ – Μονακό 0-2 (45+1′ Εμπολό, 80′ Μποαντού)

Ανζέ – Στρασμπούρ 2-3 (11′ Ουνού, 87′ Μπλάζιτς / 7′ Γκαμεϊρό, 33′ αυτ. Μπλάζιτς, 58′ Ντιαλό)

Μπρεστ – Λοριάν 1-2 (17′ Ντελ Καστίγιο / 24′, 53′ Μοφί)

Κλερμόν – Οσέρ 2-1 (55′ Καουί, 58′ Κιέι)

Νις – Τρουά 3-2 (2′ Βίτι, 37′ Ντελόρ, 50′ Πεπέ / 82′ Σαβαλερέν, 90′ Κοντέ)

Ρεν – Ναντ 3-0 (26′ Γκουιρί, 80′ Τεριέ, 84′ Ντουέ)

Λιλ – Λανς (21:45)