Στην ΑΕΚ έχουν βάλει ως προτεραιότητα την ανανέωση συμβολαίων των ποδοσφαιριστών της και μετά τους Μπακάκη, Τσιντώτα, σειρά πήρε ο Αντρέ Σιμόες, αλλά στην περίπτωση του παρουσιάστηκαν ορισμένες δυσκολίες με τις δύο πλευρές να μην τα βρίσκουν στο οικονομικό κομμάτι.
Βέβαια από την πλευρά τους στην Ένωση δεν ανησυχούν καθώς θεωρούν ότι μέσα στις επόμενες ημέρες θα βρεθεί η «χρυσή τομή» και θα επεκταθεί η συνεργασία με τον 28χρονο μέσο, αφού είναι και επιθυμία του ίδιου του ποδοσφαιριστή.
Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι η συμφωνία ανάμεσα στις δύο πλευρές θα είναι για ανανέωση μέχρι το 2021 ή 2022.