25.3 C

Γιουβέντους – Μπολόνια 3-0: Ξέσπασε κι έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί (vid)

Η Μπολόνια αποδείχθηκε ο καλύτερος δυνατός αντίπαλος για τη Γιουβέντους στη συγκεκριμένη αρνητική περίοδο και δη μετά τη διακοπή των εθνικών ομάδων.

Η Μεγάλη Κυρία βρήκε το ξέσπασμα που έψαχνε και με άνετο 3-0 πανηγύρισε το τρίποντο για να ανακτήσει ψυχολογία και να πάρει βαθμούς που είχε ανάγκη μετά από πέντε σερί αναμετρήσεις χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις και με μόλις μία στις τελευταίες εννέα!

Το σκορ άνοιξε στο 42ο λεπτό με τρομερό σουτ από δύσκολη θέση ο Κόστιτς και ακολούθησε η υπέροχη κεφαλιά του Βλάχοβιτς για το 2-0 στο 59′, με τους δύο Σέρβους να προετοιμάζονται για το Μουντιάλ και να βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 62′ με φοβερό σουτ ο Μίλικ μετά την ωραία πάσα του Κουαδράδο.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 1/10

Νάπολι – Τορίνο 3-1 (6′, 12′ Ανγκισά, 37′ Κβαρατσκέλια / 44′ Σανάμπρια)

Ίντερ – Ρόμα 1-2 (30′ ΝτιΜάρκο / 39′ Ντιμπάλα, 75′ Σμόλινγκ)

Έμπολι – Μίλαν 1-3 (90+1′ Μπαϊράμι / 79′ Ρέμπιτς, 90+3′ Μπαλό-Τουρέ, 90+7′ Λεάο)

Κυριακή 2/10

Λάτσιο – Σπέτσια 4-0 (12′ Τζακάνι, 24′ Ρομανιόλι, 61′, 90+1′ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς)

Σασουόλο – Σαλερνιτάνα 5-0 (12′ Λοριεντέ, 39′ Πιναμόντι, 53′ Θόρστβεντ, 76′ Χαρουί, 90+1′ Αντίστ)

Λέτσε – Κρεμονέζε 1-1 (42′ Στρεφέτσα / 19′ πεν. Τσιοφάνι)

Σαμπντόρια – Μόντσα 0-3 (11′ Πεσίνα, 67′ Καπράρι, 90+4′ Σένσι)

Αταλάντα – Φιορεντίνα 1-0 (59′ Λούκμαν)

Γιουβέντους – Μπολόνια 3-0 (24′ Κόστιτς, 59′ Βλάχοβιτς, 62′ Μίλικ)