12.5 C

Νέα ήττα για την Παρτιζάν του Ομπράντοβιτς

Η Παρτιζάν γνώρισε ακόμη μία ήττα στο Super Cup της VTB League. Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς ηττήθηκε με 83-77 και πήρε την τέταρτη θέση στη διοργάνωση. Ο Ιωάννης Παπαπέτρου είχε καλή εικόνα, αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να αποφύγει την ήττα.

Το παιχνίδι για τρία δεκάλεπτα ήταν ντέρμπι, με την Παρτιζάν μάλιστα να έχει τα ηνία του σκορ (62-60). Στην τελευταία περίοδο η Ούνικς Καζάν ήταν καταιγιστική, περιόρισε τη σερβική ομάδα και τελικά πήρε τη νίκη με 83-77.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Νέναντ Ντιμιτρίεβιτς, όπου τέλειωσε το ματς με 31 πόντους. Εξαιρετική παρουσία και από τον Τζέιλεν Ρέινολντς, που πρόσθεσε 19 πόντους. Στην αντίπερα όχθη, ο Ιωάννης Παπαπέτρου ήταν πρώτος σκόρερ μαζί με τον Ούρος Τριφούνοβιτς με 12 πόντους. Ο Έλληνας φόργουορντ μέτρησε 3/3 βολές, 3/7 δίποντα, 1/1 τρίποντα και 1 ριμπάουντ σε 25:31” λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 23-22, 43-39, 62-60, 77-83