21.6 C

Αργεντινή – Ονδούρα 3-0: Το σόου του Μέσι, το «ντου» στον Φλόρες του Παναιτωλικού και ο Πάλμα (vid)

Η εθνική Αργεντινής συνεχίζει να εντυπωσιάζει μετρώντας πλέον 34 σερί παιχνίδια δίχως ήττα, με τελευταίο της «θύμα» την Ονδούρα των Ντέμπι Φλόρες (Παναιτωλικός) και Λουίς Πάλμα (Άρης).

Με ένα ακόμη σόου του ορεξάτου Λίο Μέσι μπροστά σε περίπου 65.000 θεατές στο Μαϊάμι, η Αλμπισελέστε επικράτησε δίκαια και άνετα με 3-0 της Ονδούρας, με τον αστέρα της Παρί να πετυχαίνει δύο τέρματα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα μετά το προβάδισμα της ομάδας του με τον Λαουτάρο Μαρτίνες.

Η ΓΚΟΛΑΡΑ ΣΤΟ 3-0 ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΣΙ

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα το δυνατό τζαρτζάρισμα του Ντέμπι Φλόρες του Παναιτωλικού στον άλλοτε αρχηγό της Μπαρτσελόνα, που είχε ως συνέπεια σχεδόν όλη η ομάδα της Αργεντινής να στραφεί προς το μέρος του ζητώντας του τον λόγο.

Συμμετοχή στο ματς είχε και ο Λουίς Πάλμα του Άρη, ο οποίος αγωνίστηκε για 24 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο.