20.9 C

ΠΑΟΚ – MZT Skopje 97-53: Εύκολη φιλική νίκη για τον Δικέφαλο του Βορρά

Ο ΠΑΟΚ έδωσε ακόμη ένα φιλικό παιχνίδι. Ο Δικέφαλος του Βορρά αντιμετώπισε τη MZT Skopje και επικράτησε εύκολα με 97-53. Η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη είχε τον πλήρη έλεγχο, έδειξε καλά στοιχεία και πήρε τη νίκη.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης από το πρώτο δεκάλεπτο πήρε τα ηνία του σκορ (28-19). Στη δεύτερη περίοδο η διαφορά εκτοξεύτηκε σε διψήφια επίπεδα (53-31). Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ διατήρησε εύκολα το προβάδισμα του και πήρε τη νίκη με 97-53.

Διαιτητές: Συμεωνίδης, Αγραφιώτης, Λουλουδιάδης

Τα δεκάλεπτα: 28-19, 53-31, 71-42, 97-53

ΠΑΟΚ: Franke 18 (2) , Darko-Kelly 11 (3), Riley 16 (4), Τσιακμάς 12 (2), Hands 7 (1) , Μαργαρίτης 2, Polley 15 (1), Σλαφτσάκης 3 (1), Χρηστίδης 3, Κωνσταντινίδης, Καμπερίδης 8 (2), Σαλούστρος, Renfro 2.

MZT Skopje: Krstevski 9 (1), Maxwell 8 (1), Micovic 2, Caffey 7, Robev, Magdevski 8, Stojkovski, Ivey, D.Stojanovski 8 (1), V.Stojanovski 6, Pandev 2, Velickovski 3 (1).