17.6 C

Ουντινέζε – Ίντερ 3-1: Ασπρόμαυρο πάρτι στο Ούντινε και όνειρα τίτλου για την ομάδα του Σοτίλ (vid)

Η φοβερή και τρομερή τη φετινή σεζόν Ουντινέζε έκανε… σκόνη την κάκιστη Ίντερ και με το εμφατικό 3-1 σε μία εμφάνιση πρωταθλητισμού απέδειξε περίτρανα ότι μόνο τυχαία δεν είναι η θέση της στην κορυφή της Serie A μετά τις 7 πρώτες αγωνιστικές.

Οι Ασπρόμαυροι του Ούντινε ήταν εντυπωσιακοί για άλλη μία αγωνιστική και μάλιστα κόντρα στους πρωταθλητές του 2021, τους οποίους αναστάτωσαν για τα καλά παρόλο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 5′ λόγω της τρομερής εκτέλεσης φάουλ του Νικολό Μπαρέλα.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι βρήκαν άμεσα τον δρόμο της ισοφάρισης με την πολύτιμη… βοήθεια του Σκρίνιαρ που σκόραρε στην λάθος εστία στο 22′ για το 1-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Τελικώς, ένα εκρηκτικό τελευταίο δεκάλεπτο της ομάδας του Σοτίλ, τη στιγμή που οι Νερατζούρι δεν ήξεραν που πατάν και που βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο, ήταν αρκετό για να γείρει το ματς προς τον άσο.

Σκόρερ της μεγάλης ανατροπής των Ασπρόμαυρων οι Μπιγιόλ και Αρσλάν με άψογες κεφαλιές.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 16/09

Σαλερνιτάνα-Λέτσε 1-2 (55′ αυτ. Γκονσάλες – 43′ Σισέι, 83′ Στρεφέτσα)

Σάββατο 17/09

Μπολόνια-Έμπολι 0-1

Σπέτσια-Σαμπντόρια 2-1

Τορίνο-Σασουόλο 0-1

Κυριακή 18/09

Ουντινέζε-‘Ιντερ 3-1 (22′ Σκρίνιαρ αυτογκ., Μπρογιάλ 84′, Αρσλάν 93′ / 5′ Μπαρέλα)

Φιορεντίνα-Βερόνα (16:00)

Μόντσα-Γιουβέντους (16:00)

Κρεμονέζε-Λάτσιο (16:00)

Ρόμα-Αταλάντα (19:00)

Μίλαν-Νάπολι (21:45)