23.3 C

Γιουβέντους – Σαλερνιτάνα 2-2: Γκέλα-σοκ, επεισοδιακό φινάλε με ακυρωθέν γκολ, κόκκινες και ένταση (vid)

Απίστευτη γκέλα στο Τορίνο – μια ακόμα στις έξι πρώτες αγωνιστικές – γνώρισε η Γιουβέντους που έμεινε στο 2-2 με τη Σαλερνιτάνα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Καντρέβα – ο οποίος το πανηγύρισε έξαλλα και ως πρώην παίκτης της Ίντερ – και έκαναν το 0-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πιόντεκ (υπέπεσε σε πέναλτι ο Μπρέμερ).

Ο στόπερ της Γιουβέντους μείωσε σε 1-2 με καρφωτή κεφαλιά με την έναρξη του δευτέρου μέρους και ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπονούτσι. Λίγα λεπτά αργότερα υπήρξε μια φάση που σήκωσε έντονες αντιδράσεις και ανάγκασε τον διαιτητή να μοιράσει κόκκινες κάρτες.

Ο Μίλικ έκανε το 3-2 αλλά ο Μπονούτσι υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ και μέσω VAR το γκολ ακυρώθηκε. Τόσο ο Μίλικ όσο και ο Κουαδράδο αλλά και ο Αλέγκρι αποβλήθηκαν, ενώ τον δρόμο για τα αποδυτήρια πήρε και ο Φάτσιο.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 10/9

Νάπολι – Σπέτσια 1-0 (89′ Ρασπαντόρι)

Ίντερ – Τορίνο 1-0 (89′ Μπρόζοβιτς)

Σαμπντόρια – Μίλαν 1-2 (57′ Τζούρισιτς / 6′ Μεσίας, 67′ πεν. Ζιρού)

Κυριακή 11/9

Αταλάντα – Κρεμονέζε 1-1 (74′ Ντεμιράλ / 79′ Βαλέρι)

Μπολόνια – Φιορεντίνα 2-1 (59΄ Μπάροου, 62΄ Αρναούτοβιτς / 54΄ Κουάτρα)

Λέτσε – Μόντσα 1-1 (48΄ Γκονζάλες / 35΄ Σένσι)

Σασουόλο – Ουντινέζε 1-3 (33΄ Φρατέζι / 75΄,90+3′ Μπέτο, 90+1′ Σάμαρτζιτς)

Λάτσιο – Βερόνα 2-0 (68′ Ιμόμπιλε, 90+6′ Λουίς Αλμπέρτο)

Γιουβέντους – Σαλερνιτάνα 2-2 (51΄ Μπρέμερ, 90+3′ πεν. Μπονούτσι / 18΄ Καντρέβα, 45+4′ πεν. Πιόντεκ)