16.6 C

Ουντινέζε – Ρόμα 4-0: Εφιάλτης στο Φρίουλι, απότομη προσγείωση για την ομάδα του Μουρίνιο (vid)

Το αήττητο σερί των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών για τη Ρόμα σταμάτησε στο Φρίουλι, με τον ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο να πραγματοποιεί απότομη προσγείωση με κακή εμφάνιση και να διασύρεται με 4-0 από την Ουντινέζε: Οι Τζαλορόσι είχαν δεχθεί ένα γκολ στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές και δέχθηκαν τέσσερα (!) σε μια αναμέτρηση που εξελίχθηκε σε εφιάλτη.

Το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Ρόμα έκανε και ο Μαντί Καμαρά που πέρασε στο 81′ στον αγώνα με το σκορ στο 3-0.

Ο φορμαρισμένος Ουντότζι μετά το τραγικό γύρισμα του Κάρσντορπ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό και η άμυνα των φιλοξενούμενων έδειξε από νωρίς πως η βραδιά δεν θα ήταν καθόλου ήρεμη.

Η Ρόμα ήταν αγνώριστη και ο Ρούι Πατρίσιο δεν βοήθησε καθόλου την κατάσταση μιας και είχε κάκιστη αντίδραση στο ξαφνικό σουτ του Σάμαρτζιτς στο 56′ για να έχουμε το 2-0. Οι παίκτες του Μουρίνιο ήταν νωχελικοί και μέσα σε επτά λεπτά τελείωσαν όλα: Ο Ρομπέρτο Περέιρα στο 75′ έκανε το 3-0 ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε από ασίστ του Αργεντινού ο Λόβριτς στο 82′.