25.3 C

Φιορεντίνα – Γιουβέντους 1-1: Πέταξε ξανά βαθμούς με απαράδεκτη εικόνα στο δεύτερο μέρος (vid)

Και η Φιορεντίνα μπλόκαρε τη Γιουβέντους που δεν πείθει καθόλου με την εικόνα της και αφήνει διαρκώς βαθμούς στις πρώτες αγωνιστικές της Serie A.

Αυτό συνέβη και στο Αρτέμιο Φράνκι της Φλωρεντίας όπου η Φιορεντίνα απέσπασε την ισοπαλία (0-0) και άξιζε και το τρίποντο απέναντι στην ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι που σε όλο το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε καν σουτ, κάτι που της συνέβη για πέμπτη φορά τα τελευταία 17 χρόνια!

Ο Μίλικ σκόραρε για δεύτερο σερί ματς στο 9′ αλλά η απάντηση ήρθε είκοσι λεπτά αργότερα στην αντεπίθεση. Ο Σοτίλ άνοιξε για τον Κουαμέ που έφυγε στην αντεπίθεση και πλάσαρε εύστοχα για το 1-1.

Οι παίκτες του Βιντσέντσο Ιταλιάνο είχαν ευκαιρία για ανατροπή αλλά στο φινάλε του πρώτου μέρους απώλεσε πέναλτι ο Γιόβιτς (σημάδεψε το δοκάρι). Οι Βιόλα δεν γεύτηκαν ούτε τώρα τη χαρά της νίκης αλλά τουλάχιστον το συγκεκριμένο αποτέλεσμα απέναντι στην ομάδα του (απόντα) Βλάχοβιτς τους αφήνει κάτι παραπάνω από ευχαριστημένους.