20.7 C

Παναιτωλικός – Άρης: Το πέναλτι που ζήτησε ο Άρης και το δοκάρι του Φλόρες (vid)

Παναιτωλικός και Άρης έμειναν στο 1-1 στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Super League, με τους Αγρινιώτες να ανοίγουν το σκορ μόλις στο 15′ με σκόρερ τον Σενγκέλια και τους Θεσσαλονικείς να ισοφαρίζουν με υπέροχη ατομική ενέργεια του Πάλμα 5 λεπτά αργότερα.

Μέχρι τη λήξη του πρώτου 45λεπτου οι Κίτρινοι του Χερμάν Μπούργος ζήτησαν πέναλτι σε φάση με πρωταγωνιστές τους Ιτούρμπε και Αποστολάκη, με τον Έλληνα αμυντικό του Παναιτωλικού να φαίνεται να σπρώχνει τον Παραγουανό εξτρέμ.

Παράλληλα, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Παναιτωλικός «άγγιξε» του 2-1 με φάουλ του Φλόρες, το οποίο όμως κατέληξε στο δοκάρι.