16.1 C

Ερυθρός Αστέρας – Μακάμπι Χάιφα: Χαμός στο πρώτο ημίχρονο, 2-1 με γκολάρες και σκόρερ τον Σούντγκρεν (vid)

Χαμός με όλη την έννοια της λέξης γίνεται, όπως αναμενόταν, στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα-ρεβάνς ανάμεσα σε Ερυθρό Αστέρα και Μακάμπι Χάιφα στο Βελιγράδι.

Μετά το 3-2 του Ισραήλ οι Σέρβοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και κατάφεραν μέχρι το 43′ να βρουν σκορ πρόκρισης με τέρματα των Πέσιτς και Ίβανιτς (το δεύτερο πραγματική ραψωδία), ωστόσο οι Ισραηλινοί είπαν την τελευταία κουβέντα στο πρώτο 45λεπτο και με πρωταγωνιστή τον άλλοτε παίκτη του Άρη, Ντάνιελ Σούντγκρεν, μετά από χαμένο πέναλτι, έκαναν το 2-1. Εφόσον παραμείνει αυτό το σκορ και στην επανάληψη, τότε το ματς θα οδηγηθεί σε έξτρα ημίωρο παράτασης.