17.2 C

«Κρύα» ήττα και πρόωρος αποκλεισμός για την Σάκκαρη στο Σινσινάτι

Αποχαιρέτησε μόλις από τον πρώτο γύρο το τουρνουά στο Σινσινάτι η Μαρία Σάκκαρη, που βρίσκεται σε κακό φεγγάρι και μετρά 4 ήττες στους 5 τελευταίους αγώνες της

Η Μαρία Σάκκαρη δεν θα συνεχίσει στο Σινσινάτι Όπεν, καθώς για άλλη μία χρονιά αποχαιρέτησε νωρίς το τουρνουά μετά την ήττα της από τη Γαλλίδα Καρολίν Γκαρσία (νο.35 στον κόσμο) μόλις στον πρώτο γύρο.

Σε ένα ματς υψηλής έντασης, υψηλού σκορ και πολλών ανατροπών η Ελληνίδα πρωταθλήτρια τα έδωσε όλα στο τάι-μπρέικ στου δεύτερου σετ αλλά φάνηκε να ξεμένει από δυνάμεις και ψυχικά αποθέματα στη συνέχεια, με αποτέλεσμα να μείνει αρκετά πίσω και να χάσει σχετικά εύκολα το τρίτο σετ με σκορ 6-1.

Για το νο. 2 της παγκόσμιας κατάταξης, αυτή ήταν η 4η ήττα στα 5 τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, σε ένα κακό φεγγάρι που διανύει και πρέπει να το ξεπεράσει γρήγορα για να επιστρέψει στο σωστό δρόμο και να μην χάσει θέσεις στην παγκόσμια κατάταξη.

ΤΑ ΣΕΤ: 7-6(2), 6-7(6), 6-1.