16.6 C

Σλόβαν – Ολυμπιακός: Το δοκάρι του Μασούρα στο 93′ και η ισοφάριση του Σάπονιτς στο 94′ (vid)

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πολύ κοντά στο να πάρει την πρόκριση στην Μπρατισλάβα, αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα η Σλόβαν που πίεζε για την ισοφάριση βρήκε το χρυσό γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση.

Πρώτα όμως στο 90+3′ ο Μασούρας σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι σε μια αντεπίθεση με πάρα πολύ καλές προϋποθέσεις κάνοντας μια πολύ κακή επιλογή σε μια φάση που μύριζε γκολ.

Στην αμέσως επόμενη φάση οι Σλοβάκοι κέρδισαν ακόμα ένα κόρερ. Το κόρνερ από τα αριστερά εκτελέστηκε πλασαριστά, με την άμυνα του Ολυμπιακού να μένει αδρανής και τον Άγκμπο να βγάζει σέντρα εντελώς αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι για τον Σάπονιτς που πετάχτηκε και έκανε το 1-1.