16.7 C

Μπαρτσελόνα: Όλες οι ενέργειες του κεφάτου Λεβαντόφσκι στο ντεμπούτο του κόντρα στη Ρεάλ (vid)

Η Μπαρτσελόνα άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις στη φιλική νίκη επί της Ρεάλ Μαδρίτης στο Λας Βέγκας, όπου κι επικράτησε με 1-0 χάρη στο απίστευτο τέρμα του Ραφίνια, ο οποίος άνοιξε λογαριασμό με τους Μπλαουγκράνα.

Κοντά στο να πετύχει κάτι ανάλογο ήταν και ο Ρόμπερ Λεβαντόφσκι που πραγματοποίησε το πολυαναμενόμενο ντεμπούτο του με τα χρώματα των Μπλαουγκράνα όντας αρκετά δραστήριος κι έχοντας δύο εξαιρετικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Μία στο 11ο λεπτό, όταν βρέθηκε φάτσα με τον Κουρτουά αλλά νικήθηκε από τον Βέλγο και άλλη μία 20 λεπτά αργότερα, με τον Αλάμπα να βάζει σωτήρια την προβολή και να στερεί από τον Πολωνό στράικερ το παρθενικό ανεπίσημο γκολ του με τους Καταλανούς.