15.9 C

Ουτρέχτη – ΟΦΗ 4-0: Βαριά ήττα των Κρητικών από την ομάδα των Δουβίκα και Μπάρκα (vid)

Βαριά ήττα με 4-0 στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας του επί ολλανδικού εδάφους γνώρισε ο ΟΦΗ από την Ουτρέχτη. Οι Κρητικοί δεν είχαν καλή εικόνα και έδειξαν πως χρειάζονται ακόμα δουλειά αλλά και μεταγραφική ενίσχυση για να φτάσουν στα περυσινά επίπεδα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Δουβίκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Επασί με δυνατό σουτ, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα ο Φέρμαν με κοντινό πλασέ διπλασίασε τα γκολ των Ολλανδών για τους οποίους εκτός από τον Τάσο Δουβίκα αγωνίστηκε βασικός και ο Βασίλης Μπάρκας.

Ο Ρένταν στο 79′ και στο 90′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ με δύο δικά του γκολ και ενώ οι Κρητικοί είχαν ξεμείνει από ανάσες.

ΟΦΗ (Νιόπλιας): Επασί, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Ντε Γκουζμάν, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Καμάου, Ντουρμισάι.

Στο Β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Σωτηρίου, Πόμπι, Νιουσέ, Τοράλ, Φαν Ντάινεν, Μπουζούκης, Αποστολάκης.