Παίκτης του ΠΑΟΚ κι επίσημα είναι από σήμερα ο Κάλεντ Νάρεϊ. Ο Γερμανός εξτρέμ υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον Δικέφαλο του Βορρά μέχρι τον Ιούνιο του 2026 και παρουσιάστηκε από την «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ με ένα έξυπνο video στα social media.
Σε αυτό ο 27χρονος άσος παρουσιάζεται να τρώει παγωτό και να ξεναγείται σε μέρη της Θεσσαλονίκης με τελικό προορισμό το γήπεδο της Τούμπας.
Destination Toumba #NareyIsHere #transfers #welcome #PAOK #Reloaded pic.twitter.com/3X1GTs6Z6R
— PAOK FC (@PAOK_FC) July 17, 2022
Ο 27χρονος μεσοεπιθετικός υπέγραψε τελικά στην ομάδα του Λουτσέσκου μετά από αρκετές ημέρες «σκληρών» διαπραγματεύσεων με τη Φορτούνα, η οποία τελικώς δέχθηκε να «κλείσει» το deal στο 1,5 εκατομμύριο ευρώ με μπόνους υπογραφής 250.000.
#NareyIsHere #PAOK #Reloaded https://t.co/FgoyGgtblg pic.twitter.com/mAmh1kwdPa
— PAOK FC (@PAOK_FC) July 17, 2022
Σε 32 συμμετοχές με τη Φορτούνα πέρυσι στη δεύτερη κατηγορία του γερμανικού ποδοσφαίρου ο Νάρεϊ μέτρησε 8 γκολ και 15 ασίστ, επιδόσεις που έκαναν τον Μπότο να τον φέρει στην Ελλάδα.