Οι εκτελέσεις στημένων φάσεων με τον Πέτρο Μάνταλο ήταν το ατού της ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού με την Γκενκ στο Βέλγιο.
Η Ένωση προηγήθηκε στο 3′ και είδε τον Γιώργο Αθανασιάδη να σταματά τον Ντέσερς από την άσπρη βούλα, ενώ βρήκε και δεύτερο γκολ κόντρα στους Βέλγους στο 32′.
Ο Μάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά, ο Αραούχο έπιασε την πρώτη κεφαλιά και η μπάλα στρώθηκε στον Μήτογλου που από τη μικρή περιοχή έκανε το 0-2 και το πανηγύρισε έξαλλα.