23 C
Athens

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (11/6): Πρώτη κόντρα «αιωνίων» στους τελικούς της Basket League

Το μεγάλο ντέρμπι «αιωνίων» στον πρώτο τελικό των φετινών πλέι οφ της Basket League είναι αυτό που, όπως είναι λογικό, τραβάει πάνω του όλα τα βλέμματα των φιλάθλων από το πρόγραμμα των αποψινών (11/6) αθλητικών μεταδόσεων, με το τζάμπολ να είναι προγραμματισμένο για τις 21:00 στο κατάμεστο ΣΕΦ.

Από εκεί και πέρα, ξεχωρίζουν επίσης οι αναμετρήσεις Βέροια – Λαμία για το πρώτο μπαράζ παραμονής στη Super League 1 αλλά και το παραδοσιακό ευρωπαϊκό ντέρμπι Αγγλία – Ιταλία στο Nations League.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των σημερινών αθλητικών μεταδόσεων:

10:15 COSMOTE SPORT 9 HD
ERC SS2 Krzywe 1, Πολωνία

11:10 COSMOTE SPORT 9 HD
ERC SS3 Wojnasy 1, Πολωνία

11:15 Eurosport 1
Αγώνας Αντοχής Αυτοκινήτων 24 ώρες Λε Μαν

12:00 Novasports 5HD
WTA 250 Τένις

12:00 COSMOTE SPORT 9 HD
ERC SS4 Wieliczki 1, Πολωνία

12:25 COSMOTE SPORT 5 HD
Formula 2 Μπακού, Αζερμπαϊτζάν – Sprint Race

13:00 Eurosport 2
Κανόε Σλάλομ

13:00 Novasports 6HD
WTA 250 Nottingham Τένις

13:50 ΕΡΤ Sports 1, COSMOTE SPORT 5 HD
Formula 1 2022 – Γκραν Πρι Αζερμπαϊτζάν Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

15:00 Eurosport 1
Superbike Εμίλια Ρομάνα Μηχανοκίνητα

15:00 Novasports 6HD
WTA 250 Nottingham Τένις

15:30 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 250 2022 Libema Open τένις

16:00 Eurosport 1
Αγώνας Αντοχής Αυτοκινήτων 24 ώρες Λε Μαν

16:00 Novasports Prime
Ουκρανία – Αρμενία UEFA Nations League

16:10 Eurosport 2
Κριτεριούμ Ντι Ντοφινέ Ποδηλασία

16:50 ΕΡΤ2, COSMOTE SPORT 5 HD
Formula 1 – Γκραν Πρι Αζερμπαϊτζάν Κατατακτήριες Δοκιμές

17:30 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP 250 Libema Open τένις

18:45 ΕΡΤ3
Βέροια – Λαμία Μπαράζ ανόδου-παραμονής Super League

19:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Αναντολού Εφές – Φενέρμπαχτσε Τουρκικό Πρωτάθλημα

19:00 Eurosport 2
Πρωτάθλημα αυτοκινήτων τουρισμού

19:00 Novasports 1HD
Νήσοι Φερόε – Λιθουανία UEFA Nations League

19:00 Novasports Prime
Ιρλανδία – Σκωτία UEFA Nations League

19:00 COSMOTE SPORT 8 HD
Ρεάλ Μαδρίτης – Μπασκόνια ACB Liga Endesa

20:00 Eurosport 2
Γκολφ

21:00 ΕΡΤ3
Ολυμπιακός – ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ Basket League

21:15 COSMOTE SPORT 3 HD
EMF Euro Τελικός

21:45 Novasports Start
Λουξεμβούργο – Τουρκία UEFA Nations League

21:45 Novasports 6HD
Μαυροβούνιο – Βοσνία Ερζεγοβίνη UEFA Nations League

21:45 Novasports 5HD
Ρουμανία – Φινλανδία UEFA Nations League

21:45 Novasports 4HD
Ουαλία – Βέλγιο UEFA Nations League

21:45 Novasports 3HD
Ολλανδία – Πολωνία UEFA Nations League

21:45 Novasports 2HD
Ουγγαρία – Γερμανία UEFA Nations League

21:45 ALPHA, Novasports 1HD
Αγγλία – Ιταλία UEFA Nations League

21:45 Novasports Prime
Λεπτό προς λεπτό UEFA Nations League

ΕΥΘΕΩΣ με τον Γιώργο Χαλά Γιώργος Χαλάς