Οι πανηγυρισμοί του Ολυμπιακού για την κατάκτηση του 47ου πρωταθλήματος μετά τη νίκη με 2-1 κόντρα στον ΠΑΟΚ δεν περιορίστηκαν στο χορτάρι της Τούμπας αλλά συνεχίστηκαν και στο αεροπλάνο της επιστροφής της αποστολής στην Αθήνα.
Ο Γιώργος Μασούρας, ο Κώστας Φορτούνης, ο Θανάσης Ανδρούτσος αλλά και άλλοι – ακόμα και ξένοι ποδοσφαιριστές πανηγύρισαν την πρόκριση του Ολυμπιακού στο Final Four της Euroleague αφού εκείνη την ώρα παιζόταν η αναμέτρηση στο ΣΕΦ!
https://athlosnews.gr/fortounis-kai-masouras-panigyrisan-tin-prokrisi-tou-olybiakou-sto-final-four-sto-aeroplano/
Με πούρα στα χέρια και με τον Κώστα Φορτούνη να φωνάζει «ένα καλάθι είναι και πάμε final four» ξεκίνησαν οι πανηγυρισμοί και ο Ματιέ Βαλμπουενά φώναξε: «Πάμε Final 4».