Ο κόσμος του Ολυμπιακού στήριξε μέχρι τέλους τους Ερυθρόλευκους του Γιώργου Μπαρτζώκα στη σειρά με τη Μονακό και ειδικά στο πέμπτο ματς που η ατμόσφαιρα ήταν το κάτι άλλο.
Η καυτή ατμόσφαιρα και ο παλμός που δημιούργησε η κόκκινη λαοθάλασσα στο ΣΕΦ έδωσε τον παλμό και στο τέλος οι πανηγυρισμοί συνεχίστηκαν στο παρκέ. Η ερυθρόλευκη ΚΑΕ παρουσίασε video με την ερυθρόλευκη εξέδρα σε μια πρόβα για όσα θα ακολουθήσουν σε δύο εβδομάδες στο Βελιγράδι!