18.3 C

Βιγιαρεάλ – Λίβερπουλ: Ντίας και Φαμπίνιο οδηγούν τους Ρεντς στο Παρίσι (vid)

Η Βιγιαρεάλ πραγματοποίησε ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο και με τη δύναμη του κόσμου της έβαλε πολύ δύσκολα στη Λίβερπουλ ισοφαρίζοντας με τους Ντιά και Κοκλέν το σκορ του πρώτου αγώνα στο Άνφιλντ (2-0).

Με την επανάληψη οι Ρεντς του Γιούργκεν Κλοπ πάτησαν ξανά στα πόδια τους, έψαξαν την αντίδραση κι αυτή τελικά ήρθε διά ποδός Φαμπίνιο. Ο Βραζιλιάνος με συρτό σου από πλάγια θέση νίκησε με… ποδιά τον Ρούλι, που δεν πρόλαβε να κλείσει τα πόδια του γράφοντας το 2-1.

Μάλιστα, λίγα λεπτά αργότερα ο Λουίς Ντίας με εξαιρετική κίνηση και άπιαστη κεφαλιά έφερε τον δείκτη του σκορ στο 2-2 και οι Κόκκινοι «βλέπουν» ξανά με καθαρή ματιά τον τελικό του Παρισιού…

ΤΟ 2-2 ΤΟΥ ΝΤΙΑΣ