17.7 C

Γιουβέντους – Μπολόνια 1-1: Έσωσε τον βαθμό όταν οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 9 παίκτες (vid)

Η Γιουβέντους βρέθηκε αντιμέτωπη με μια ακόμα ήττα φέτος στο Τορίνο απέναντι σε μια ομάδα όπως η Μπολόνια αλλά ένα γκολ στις καθυστερήσεις ήταν αρκετό για να πάρει τον βαθμό (1-1).

Μετά από ένα πρώτο μέρος με ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, το γκολ του Αρναούτοβιτς στο 52′ αποδείχθηκε αρκετό για να δώσει τον ρυθμό που έλειπε στο πρώτο μέρος. Η Μεγάλη Κυρία δεν μπορούσε να βρεί διόδους προς την αντίπαλη εστία ωστόσο η φάση του 84ου λεπτό στιγμάτισε τον αγώνα και οδήγησε σε αποβολές.

Ο Σουμαορό αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα (απευθείας) για ανατροπή του Μοράτα εκτός περιοχής σε μια φάση που ελέγχθηκε από το VAR. Ο Γκάρι Μεδέλ ξέσπασε στον διαιτητή και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να μείνουν με εννέα παίκτες και τελικά να λυγίσουν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από την κεφαλιά του Μοράτα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 33ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 15/4

Σπέτσια – Ίντερ 1-3 (88′ Ματζόρε / 31′ Μπρόζοβιτς, 73′ Μαρτίνες, 90+3′ Σάντσες)

Μίλαν – Τζένοα 2-0 (11′ Λεάο, 87′ Μεσίας)

Σάββατο 16/4

Κάλιαρι – Σασουόλο 1-0 (42′ Ντεϊόλα)

Σαμπντόρια – Σαλερνιτάνα 1-2 (32′ Καπούτο / 5′ Φάτζιο, 6′ Λουρένκο)

Ουντινέζε – Έμπολι 4-1 (6′ αυτ. Ισμαΐλι, 52′ Ντεουλοφέου, 79′ Πουσέτο, 87′ Σάμαρτζιτς / 70′ Πιναμόντι)

Φιορεντίνα – Βενέτσια 1-0 (30′ Τορέιρα)

Γιουβέντους – Μπολόνια 1-1 (90+5′ Βλάχοβιτς / 52′ Αρναούτοβιτς)

Λάτσιο – Τορίνο (21:45)